Dara
|
|
« : Октября 04, 2016, 12:08:03 pm » |
|
Приглашаем вас принять участие в Запорожский областных состязаниях борзых по вольному зверю и II Кубке Таврийского степу!!!
ПОЛОЖЕННЯ про Запорізькі обласні змагання мисливських якостей собак хортих порід по вільному звіру та ІІ кубок «Таврійського степу»
1. Запорізькі обласні змагання серед хортів по вільному звіру проводяться Запорізьким обласним осередком Федерації мисливського собаківництва України (надалі – ЗОО ФМСУ) з метою:
1.1. Визначення кращих представників серед хортів за їх робочими якостями для подальшого використання у племінній роботі.
1.2. Виявлення досягнень і обміну досвідом серед власників собак обласних відділень ФМСУ, КСУ та їх колективних членів з племінної роботи і польової підготовки собак.
1.3. Заохочення власників переможців і призерів змагань за найбільш успішну польову підготовку собак.
1.4. Популяризації використання на полюванні собак мисливських хортих порід.
ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ
2.1. Дата проведення Запорізьких обласних змагань 03-06 листопада 2016 р., реєстрація учасників – 03.11.16 р. з 07.00 ранку. Місце розташування оргкомітету: Запорізька обл., Веселівський р-н, с.Чкалово, вул. Чкалова, Будинок культури. Учасникам змагань необхідно мати при собі: спальні матраци, посуд, білизну. Проживання в клубі, одноразове харчування та рюмка чаю ввечері безкоштовно. 2.2. Організації, що проводять змагання та спонсори: - Запорізький обласний осередок Федерації мисливського собаківництва України, 0959203412 та 0675951237 Малюк Василь Миколайович, - Юріцин Юрій Федорович (м.Одеса), - Лащенко Валерій Миколайович (м.Харків), - Лаптій Дмитро Андрійович. 2.3. Для підготовки та проведення змагань створюється оргкомітет та формується склад експертної комісії: Голова оргкомітету – Малюк Василь Миколайович (моб. 0959203412 та 0675951237); Члени оргкомітету – Юріцин Ю.Ф., Король В.М., Усенко М.М., Лаптій Д.А. Голова експертної комісії – Риков Святослав Борисович, Національна категорія, м.Київ; Член комісії – Котеленец Ігор Вікторович, І категорія, м.Миколаїв; Стажер – Губенко Павло Олександрович, м.Миколаїв; Секретар – Омельчак Анна Григорівна; Знімальна група телевізійного каналу «Трофей», автор телепрограм Мартіян Олег Миколайович, м.Київ. 2.3.1. Голова експертної комісії несе повну відповідальність за правильність визначення місць особистої першості. До початку змагань він - згідно попереднього запису у ЗОО ФМСУ, складає список черговості виступів собак, разом із організаторами проводить відкриття змагань, парад-закриття змагань і нагородження учасників, а також всіляко сприяє своєчасному та якісному проведенню змагань.
2.3.2. Секретар перевіряє документацію собак, узагальнює дані, які надійшли від експертної комісії, оформлює робочі дипломи, отримані собаками та приймає участь у визначенні місць особистої першості.
2.3.3. Експертна комісія проводить оцінку роботи собак і кожного дня подає секретарю змагань рапортичку проведених змагань та оцінювальні листки (розписаної роботи і завірені підписом голови експертної комісії).
2.4. В ході змагань проводиться особиста першість.
2.5. Змагання проводяться в два тури – польові змагання і власне Кубок.
І ТУР – ЗМАГАННЯ
3.1. До участі в змаганнях допускаються хорти стандартизованих в ФМСУ та КСУ порід, віком від 9-и місяців до 10-и років відомого походження, тобто ті, що мають документи про походження, які визнаються ФМСУ, КСУ, FCI, з оцінкою екстер’єру не нижче «добре» та відповідають поданим документам (номер тавра, забарвлення і т.д.).
3.1.1. Для першоосінніх хортів без оцінки екстер’єру та всіх інших учасників змагань 04 листопада 2016 р. о 10-00 відбудеться монопородна обласна виставка собак хортих порід.
3.2. Заявка на участь в змаганнях по тел. 0959203412 та 0675951237 Малюк Василь Миколайович – голова правління Запорізького обласного осередку ФМСУ, 0993426098 Омельчак Анна Григорівна – секретар змагань.
Власники собак, які заявили про участь у змаганнях, але не сплатили благодійного внеску, не будуть в подальшому допускатися для участі в кінологічних заходах, які проводяться під егідою ЗОО ФМСУ до моменту зазначеної сплати.
3.3. Оцінка робочих якостей собак проводиться згідно з «Правилами випробувань мисливських якостей собак хортих порід по вільному звіру», прийнятих Кінологічною радою і затверджених Державним комітетом лісового господарства України 26.02.2009 року.
3.4. Перед початком роботи всі собаки перевіряються на відповідність тавра, а у тих собак, що тавро не читається буде можливість його поновити.
3.5. Всі собаки повинні мати: - ветеринарне свідоцтво з дійсним на момент проведення змагань щепленням проти сказу; Всі учасники повинні мати: - посвідчення мисливця та контрольну картку 2016 р.; - Членські квитки ФМСУ та УТМР із сплаченими взносами за 2016 р.
3.6. Собаки, що виступають в одному номері і мають однакове забарвлення – повинні мати різнокольорові розпізнавальні знаки (бажано – легкі попони).
3.7. Черговість виступу кожного номеру визначається попереднім записом ЗОО ФМСУ, в першу чергу проходять номери, до складу яких входять першоосінні собаки та ті що стоять на обліку ЗОО ФМСУ.
3.8. Номери, які спізнились – виступають останніми, в порядку прибуття на змагання.
3.9. Собаки знімаються з виступів у випадках:
- відповідно до існуючих правил. - невиконання ведучим розпоряджень експертної комісії або організаторів змагання; - злобні собаки (забіяки); - у випадку, якщо учасник своєчасно (згідно попереднього запису ЗОО ФМСУ) не з’явився до робочої комісії; - у разі явки учасника змагань у поле в нетверезому стані.
3.10. Собакам, які згідно з виступами отримали прохідний бал, видаються дипломи.
ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ
4.1. У особистий залік зараховуються роботи по зайцю-русаку. Роботи по лисиці розцінюються, але у залік не зараховуються.
4.2. В особистому заліку враховуються роботи тільки з індивідуальними розцінками.
4.3. В особистій першості визначення індивідуального місця проводиться відповідно до:
- ступеня диплому;
- загального балу, який отримала собака за робочі якості.
У випадку, коли дані бали однакові, перевагу отримує хорт, який впіймав зайця, далі більш молодша собака, далі собака з вищим балом за «жвавість».
4.4. Чемпіон або переможець змагань визначається за ступенем диплому та кількості набраних балів:
- Польовий Чемпіон Запорізьких обласних змагань серед хортів – при наявності диплому І ступеня з найвищим балом;
- Польовий Переможець Запорізьких обласних змагань серед хортів – при наявності диплому ІІ ступеня за найвищим балом.
При відсутності дипломів І та ІІ ступенів звання «Польовий Чемпіон» та «Польовий Переможець» не присвоюють.
4.5. Призери в особистій першості нагороджуються кубками від ЗОО ФМСУ та організаторів змагань.
4.6. Організаціям і приватним особам дозволяється встановлювати додаткові цільові призи. У цьому разі, ініціатором встановлення призів, перед початком змагань оголошуються умови їх вручення.
ІІ ТУР ПОЛОЖЕННЯ ТА ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ІІ КУБКУ «ТАВРІЙСЬКОГО СТЕПУ» серед собак хортих порід по вільному звіру
5.1. По закінченню І туру змагання проводиться реєстрація учасників та жеребкування для боротьби за ІІ кубок «Таврійського степу». 5.2. Польові змагання проводяться згідно правил ФМСУ. Переможця ІІ кубка «Таврійського степу» визначають по нижче описаним правилам, головна суддівська комісія (ГСК). В ГСК входять три особи: - голова експертної комісії; - експерт; - незалежний експерт, вибраний з числа учасників. Рішення ГСК повинно бути одноголосним. У разі виникнення форс мажорних умов, по рішенню ГСК, допустима перепустка. При наявності спірних питань, допускається перегляд відеозаписів, якщо така мається. До ІІ кубку «Таврійського степу» допускаються: - грейхаунд; - російська псова борза; - хорта. 5.3. Правила проведення та визначення переможців: Борзі, допущені до змагань, по породам, методам жеребкування, розбиваються на пари. У випадку не парної кількості. Допускається пуск трьох собак. Собаки одного власника не допускаються в одну пару. Собак пускають з однієї свори з відстані не менше 50 метрів для грейхаундів та 30 м для РПБ та хортих. Переможець пари визначається по найбільшій кількості балів набраних під час даного пуску та проходить у фінальну частину.
5.4. Визначення кількості балів, набраних собакою під час змагань: - перша угонка – 3 бали (якщо перша собака випередила другу до трьох корпусів, то дається 1 бал); - друга та третя угонки – 1 бал (послідуючі угонки не оцінюються); - поїмка звіра – 4 бали; - шоста і далі угонка в підрахунок не беруться; - борза, що програла на першій угонці, десять та більше метрів не розцінюється; - у випадку одночасної поїмки зайця, без угонок, дана пара виходить у подальший круг змагань; - при отриманні однакової кількості балів, перевага віддається борзій, яка перша дійшла до угонки.
5.5. Відношення до пійманого звіра: Враховуючи те, що в змаганні приймають участь собаки різних хазяїнів, допускається розрив шкірки, але в ніякому разі поїдання звіра.
5.6. Фінальна частина змагань: Борзі, які вийшли до фіналу розігрують ІІ кубок «Таврійського степу». У фінальній частині пуск собак відбувається з однієї сворки, незалежною особою з відстані не менше 50 метрів (грейхаунди), не менше 30 м (РПБ та хорті).
5.7. Нагородження: Після проведення польових змагань, власники собак отримують відповідні польові дипломи. Після проведення ІІ кубка «Таврійського степу» переможці нагороджуються цінними призами, дипломами та переходящими кубками та грамотами.
ЗВІТИ ПРО ЗМАГАННЯ
4.1. По закінченню змагань, на протязі 7 календарних днів, секретар змагань складає звіт, який містить:
- описову частину місця проведення змагань; - склад експертних комісій; - загальні підсумки змагань; - перелік призерів та тих, хто нагороджений іншими призами; - зауваження, пропозиції, рекомендації, що надходили від учасників.
Дане Положення є офіційним запрошенням до участі у змаганнях.
|